SSL certifikát pre eshop


Zakladáte eshop alebo už eshop prevádzkujete bez SSL certifikátu? V tomto článku Vám priblížime prečo je vhodné mať SSL certifikát, obzvlášť v eshope.

ssl certifikat

SSL je protokol, ktorý sa používa pre bezpečnú komunikáciu s webovými servermi za pomoci https, teda za pomoci zabezpečenej verzie bežného protokolu http.

Komunikácia za pomoci https je šifrovaná. To znamená, že všetky osobné údaje, ktoré Vaši zákazníci v eshope vyplnia sú odosielané na server v zašifrovanej podobe.

Eshop, ktorý má zriadený SSL spoznáte za pomoci zelenej klatky a https:// vedľa adresy v prehliadači. Aj naša web stránka protokol SSL využíva.

Okrem zabezpečenia údajov je výhodné SSL certifikát nasadiť aj na to, aby Váš eshop dosahoval „vyššie bodové ohodnotenie“ v hodnotení vyhľadávača Google (možno aj iných). V praxi to väčšinou znamená, že eshop s nasadeným SSL certifikátom sa bude vo vyhľadávaní umiestňovať na lepšej priečke na konkrétne kľúčové slovo ako keby SSL certifikát nemal.

internetový predaj

Google sám upozorňuje prostredníctvom nástroja Search console majiteľov web stránok, ktoré zbierajú osobné údaje zákazníkov na to, že ak si SSL certifikát ku istému termínu nenasadia, bude ich zákazníkom pri vstupe na ich web stránku cez prehliadač Google Chrome zobrazovať informáciu, že vstupujú na nezabezpečenú web stránku, čo určite ich zákazníkom nepridá na dôvere v ich eshop.

TIP: SSL zriaďte hneď na začiatku pri vytváraní eshopu, eshop aj SSL Vám zabezpečíme.

Ak teda zakladáte eshop alebo o založení eshopu uvažujete, rozhodne stojí za to nasadiť aj SSL certifikát hneď na začiatku.

V rámci našej ponuky tvorby eshopov Vám samozrejme SSL certifikát vieme nasadiť, v balíčku optimum v cene. SSL certifikát dávame našim zákazníkom bezplatne v rámci nášho webhostingu, bez nutnosti platiť ročný poplatok.

Viac o našej ponuke tvorby eshopov nájdete tu.

Copyright © 2011 - 2021 NajReklama s.r.o. | ochrana osobných údajov