Provnávače cien – ako na nich


porovnávače cien eshop

Jeden z veľmi efektívnych spôsobov, ako rozšíriť predaj eshopu, je ponúkať tovar aj v porovnávačoch cien. Najväčší a najpoužívanejší porovnávač cien na Slovensku je Heuréka. Ak s porovnávačmi cien len začíname, odporúčame začať na Heuréke.

Programy porovnávačov cien:

1. Bezplatný program – umožňuje zaradenie produktov iba do fulltextového vyhľadávania. Zákazníci nájdu Vaše produkty iba ak vedia ich presný názov.

2. Platený program – umožňuje zaradiť produkty aj do katalógu produktov a do porovnania cien. Pokiaľ získate aj certifikát „overené zákazníkmi“, môžete využiť tzv. „bidovanie“, tj. nastavovanie vyšších cien za kliknutie čo Vám umožní dostať sa na začiatok porovnania cien, do sekcie „overené obchody“.

Technické zabezpečenie prepojenia

Na to, aby ste Váš tovar mohli umiestniť na daný porovnávač cien, je potrebné mať modul, alebo rozšírenie, ktoré generuje takzvaný „XML feed produktov. Tento feed je vlastne zoznam Vašich produktov v tvare, v akom si to vyžaduje daný porovnávač cien. Nie všetky eshopové riešenia takýmto rozšírením alebo funkcionalitou disponujú.

S našimi eshopovými riešeniami máte toto prepojenie v cene.

Získavanie spätnej väzby, feedbacku cez porovnávače cien

Ďalšou dôležitou službou týchto porovnávačov cien sú takzvané „feedback systémamy„. Feedback systémy slúžia na získavanie spätnej väzby od zákazníkov, ktorí u Vás nakúpili. Každému zákazníkovi odošle daný porovnávač cien v prípade aktivácie feedback systému 2 týždne od nákupu email s dotazníkom spokojnosti. Obsahy týchto dotazníkov sú následne k dispozícii v profile Vášho eshopu a sú dostupné pre ostatných potencionálnych zákazníkov.

Ak sa o svojich zákazníkov naozaj staráte, zákazníci sa Vám odmenia pozitívnymi hodnoteniami a tým zároveň získate dôveru pre nových zákazníkov. Noví zákazník radšej nakúpi v obchode, ktorý má kládné hodnotenia ako v obchode, ktorý nemá žiadne hodnotenia. Po obdržaní istého počtu kladných hodnotení dostanete certifikát napr. „overené zákazníkmi“, ktorý si môžte zobraziť vo Vašom eshope, že ste obchod, ktorý je overený a odporúčaný zákazníkmi.

Potrebujete eshop s napojením na porovnávače cien?

Ku eshopu od nás  zabezpečíme aj:

  • napojenie na porovnávače cien: Heureka, Pricemania, Najnakup
  • napojenie na katalógy tovaru: Glami a Favi
  • napojenie na programy pre získavanie spätnej väzby od zákazníkov
  • vzorové obchodné podmienky, reklamačný poriadok, podmienky ochrany osobných údajov podľa GDPR + ďalšie náležitosti
  • množstvo užitočných funkcií už v základe
  • technickú podporu aj po odovzdaní

Eshop Vám vieme zhotoviť už od 990€, viac info..

Kontaktujte nás na info@najreklama.sk alebo telefonicky 0902 749 763, bezplatne Vám poradíme ako začať.

Copyright © 2011 - 2021 NajReklama s.r.o. | ochrana osobných údajov