Prečo tvoríme eshopy na open source systéme?


Často krát sa na nás obraciate s otázkou na akom systéme fungujú naše eshopy a aké majú výhody / nevýhody s v porovnaní s eshopmi vytvorenými na vlastnom systéme?

Systém ladí celá komunita, nie Vy.

ladenie eshopu

Open source systémy ladí celá komunita, ktorá daný systém používa (tisícky používateľov). Všetky zistené problémy sú dostupné pre celú komunitu a je možné ich jednoducho odstrániť za pomoci konkrétnych návodov na opravu alebo aktualizácií.

Pri systéme na mieru ladí problémy firma, ktorá daný systém vyvinula na základe podnetov klientov. Ladenie systému sa odzrkadlí okrem ceny eshopu aj na dodacej lehote.

Nové funkcie lusknutím prsta.

nove funkcie eshopu

Našli ste v konkurenčnom eshope funkciu, ktorú nemáme v ponuke? S najväčšou pravdepodobnosťou takúto funkciu bude možné získať zakúpením a implementáciou hotového rozšírenia. Oficiálna databáza obsahuje stovky hotových rozšírení.

Cena rozšírení sa pohybuje v hodnote okolo 50-100€ plus potrebné je väčšinou počítať s cca jednou alebo dvoma hodinami práce, ktorú zaberie implementácia.

Pri systéme na mieru je potrebné dané rozširenie vytvoriť, naprogramovať a odladiť od nuly, čo môže zabrať aj desiatky hodín práce (najmä ak má modul upravovať údaje v databáze, ak je potrebné vytvoriť aj administračné rozhranie a pod.).

Stovky predpripravených grafických dizajnov.

Nemusíte byť grafik, ani grafika platiť. Z pripravenej ponuky dizajnov si určite vyberiete. Navyše dizajny následne upravujeme podľa Vašej predstavy.

Rovnako ako pri rozšíreniach, existuje aj široká ponuka hotových dizajnov. Dizajny sú vkusne doladené grafikom, ktorý na nich strávil desiatky hodín, navyše sú aj odladené pre rôzne typy mobilných zariadení a rôzne prehliadače. Tieto dizajny sú rovnako spoplatnené, ich zakúpenie je však zahrnuté v cene eshopu.

Čím menej úprav budete vyžadovať tým rýchlejšie vieme eshop spustiť do prevádzky.

Pri systéme na mieru nie je možné použiť hotové dizajny, čo predlžuje dodaciu lehotu a hlavne navyšuje celkovú cenu eshopu.

Nie ste viazaní na firmu, ktorá Vám eshop vytvorila.

Často krát sa stretávame so situáciou, kedy nás osloví klient, ktorý vlastní technicky zastaralý eshop, ktorý si nechal v minulosti vytvoriť na mieru od firmy, ktorá medzi časom ukončila činnosť, zvýšila ceny alebo jednoducho už nemá na klienta čas.

Takýto systém zhotovený na mieru je pomerne obtiažne spravovať a upravovať, úprava takéhoto systému je z časového hľadiska náročná a finančne nevýhodná.

Naopak s open source systémom dokáže pracovať viacero firiem nie len na Slovensku ale aj na celom svete, hlavne ak sa priamo týmto systémom zaoberajú.

Open source eshopy sú vraj pomalé, je to pravda?

Rýchlosť načítania závisí hlavne od faktorov: kvalita webhostingu, počet produktov a kompatibilita zvolených rozšírení. Rovnakým faktorom čelia aj eshopy vytvorené na mieru.

Počet produktov v eshope

V minulosti sme zhotovili viacero eshopov, ktoré boli naplnené až 40 000 produktami, ktoré sa automaticky aktualizovali bez problémov s rýchlosťou. Samozrejme napr. 1 milión produktov by už bol problémom, bežné eshopy však majú cca do 2000 produktov.

Webhosting

Klientom odporúčame voliť náš webhosting, ktorý je adakvátne rýchly k jeho cene (50€/rok), kompatibilný a pravidelné zálohovaný. Problém môže nastať ak si klient sám vyberie webhosting, ktorý je pomalý alebo neobsahuje všetky potrebné služby).

Ak eshop časom vyrastie a bude vyžadovať výkonnejší webhosting, vieme eshop podľa potreby premigrovať na adekvátny webhosting alebo virtuálny server.

Vzájomná kompatibilita komponentov eshopu

Niekedy sa stane, že vzájomne zvolené komponenty nie sú kompatibilné z pohľadu rýchlosti načítania. Používame nástroje, ktorými prípadnú nekompatibilitu vieme odhaliť a prípadné problémy odstrániť.

Skôr než eshop spúšťame do ostrej prevádzky každý eshop dôkladne týmto nástrojom skúmame a až po finálnom odladením spušťame do prevádzky.

Ak Vám niekto v minulosti spomínal, že mal open source eshop a bežal pomaly, pravdepodobne ho nemal správne odladený, čo je samozrejmé ak nemal dostatočné skúsenosti s jeho implementáciou.

Uvažujete o vlastnom eshope?

Radi Vám vytvoríme eshop s využitím open source systému OpenCart, ktorý nasadzujeme už od roku 2011. Profi eshop je možné zhotoviť aj na open source systéme.

Eshop Vám zhotovíme už od 990€, viac informácií o tvorbe eshopu.

Copyright © 2011 - 2021 NajReklama s.r.o. | ochrana osobných údajov