Online platby v eshope


Už Vás nebaví čakať na pripísanie prostriedkov na účet, alebo zasielať tovar na dobierku a dúfať, že si ho príjemca naozaj vyzdvihne ? Prijímajte platby okamžite za pomoci online platieb. Ponúkajte Vašim zákazníkom kratšiu dobu dodania minimalizáciou čakania na pripísanie platby na účet.

Ako fungujú online platby ?

online platbyOnline platby využívajú jeden z viacerých dostupných systémov. Každý systém je buď priamo prepojený s konkrétnou bankou, v ktorej musíte mať založený pre tento účel účet a musíte mať s danou bankou podpísanú zmluvu pre sprístupnenie tejto služby alebo môžte využiť jednu z „univerzálnych“ online platieb.

PayPal, TrustPay, 24 Pay, Besteron nepožadujú byť klientom konkrétnej banky, no musíte mať vytvorený účet v ich systéme, ktorý je v princípe online banka, ktorá si účtuje podobné poplatky ako bežná banka.

Sú online platby bezpečné ?

Bezpečnosť online platby zabezpečuje technológia 3D secure, pričom celý proces platby je vykonávaný v infraštruktúre dodávanej bankou. Váš eshop len pošle požiadavku na úhradu daného produktu na danú sumu a všetká ďalšia komunikácia prebieha na strane banky, podobne ako keď pracujete s internet bankingom.

Po úspešnej platbe banka presmeruje zákazníka vo Vašom eshope na stránku s informáciou o úspešnej alebo neúspešnej platbe. Taktiež platobná brána väčšinou dokáže túto informáciu zaslať priamo zákazníkovi a Vám ako prevádzkovateľovi eshopu na email.

Koľko stojí online platba ?

Online platba je služba poskytovaná danou bankou, preto je samozrejmé, že táto služba bude spoplatnená. Väčšinou sa platí isté percento (1 – 1,7%) z prevádzanej sumy + konštantná sadzba napr. 0,20€. V tomto článku nebudeme uvádzať podrobný cenník, nakoľko ceny sa môžu s odstupom času meniť a každá platobná brána pripravuje väčšinou cenovú ponuku na mieru danému klientovi podľa objemu transakcií.

V prípade, že zvolíte náš eshop s vybranou online platbou, zašleme Vám všetky aktuálne a potrebné informácie pre implementáciu danej platby. Samozrejme platobnú metódu Vám v plnom rozsahu nainštalujeme a spustíme do prevádzky, nakoľko každý z našich balíkov služieb obsahuje prepojenie na platobnú bránu už v cene.

Implementácia danej online platby do eshopového riešenia je samostatne spoplatňovaná, väčšinou sumou okolo 150€ za jednu platobnú metódu. V našom balíku eshop klasický dostanete možnosť využívať všetky na slovensku bežné online platobné metódy. Možné je mať v eshop aj kombináciu online platobných metód, napr. možnosť zaplatiť platobnou kartou, platobným tlačítkom banky alebo za pomoci služby PayPal či platbou cez mobil za pomoci služby Viamo.

Prinášame Vám prehľad na Slovensku dostupných univerzálnych platobných brán, ktoré neprevádzku je konknrétna banka a tým pádom nie je potrebné mať zriadený účet v konkrétnej banke.

ako zalozit eshop

PayPal

paypal eshopPaypal Vám dáva možnosť prijímať online platby platobnou kartou buď zákazníkom, ktorý nemajú účet PayPal vytvorený, teda musia klasicky vyplniť informácie o platobnej karte, alebo zákazníkom, ktorý PayPal účet už zriadený majú – stačí sa im prihlásiť do systému a jednoducho dvoma krokmi vykonať platbu, bez nutného vypĺňania informácií o kreditnej karte.

Nevýhoda platobnej metódy PayPal na Slovensku spočíva v jej rozšírenosti medzi používateľmi a výškou provízie, ktorú si PayPal účtuje.

Trust Pay

trustpayTrust Pay dáva možnosť prijímať okamžité platby prostredníctvom internet bankingu. Klient má možnosť platiť internet bankingom všetkých slovenských a českých bánk. Váš zákazník sa prihlási do svojho internet bankingu, kde platbu len schváli.

Vy ako prevádzkovateľ eshopu ste okamžite informovaný o prichádzajúcej platbe. Spoločnosť Trust Pay ponúka aj platby kreditnou kartou online.

24 Pay

24 pay24 Pay ponúka podobné služby ako Trust Pay, teda okamžité platby cez platobné tlačítka (presmerovanie na internet banking) + platbu kartou.Výhoda je v o niečo nižšej cene za vedenie tejto služby na mesačnej báze.

Platby kartou je možné implementovať aj na zahraničné verzie eshopu, nakoľko je platobný formulár dostupný vo viacerých jazykoch. Extra služba je možnosť platiť mobilom za pomoci služby Viamo.

Besteron

besteronBesteron je v SR najnovšia platobná brána zastrešujúca platby cez platobné tlačítka (presmerovanie na internet banking) + platby kartou. Výhodou tejto platobnej brány sú zaujímavé ceny za poskytovanie služby + možnosť platiť len províziou z danej transakcie, bez nutnosti platiť za vedenie služby na mesačnej báze.

Táto platobná brána momentálne nie je vhodná pre implementáciu do zahraničných verzií eshopu, nakoľko platobný formulár je dostupný iba v slovenskom jazyku.

A čo SMS platby ?

sms platby web eshopPlatiť sa dá aj „online“ aj za pomoci SMS platieb. Aj v tomto prípade sa jedná o službu, poskytovanú treťou stranou, takže aj SMS platby sú spoplatnené. Opäť výška poplatku záleži na zvolenej firme, ktorá SMS platbu prevádzkuje.

Prevádzkovatelom SMS platby nieje operátor, ale firma vlastniaca SMS platobnú bránu. Za pomoci SMS platieb je vhodné platiť za služby, prípadne tovar len do istej hodnoty, pri väčších platbách je potrebné implementovať jednu z spomínaných online platobných metód.

Potrebujete aj online splátkový systém ?

Ak chcete svojím zákazníkom ponúknuť maximum, čo sa týka platobných možností, potom je dobré pouvažovať aj nad možnosťou ponúkať tovar na splátky.

Online splátkové systémy umožňujú po objednaní daného tovaru zákazníka priamo presmerovať na jeden z vybraných splátkových systémov ako je napr. HomeCredit, Cetelem alebo Quatro.

 home credit eshop  cetelem eshop  quatro eshop

Potrebujete založiť eshop s online platbami? Rozhodnite sa pre nás.

Ku eshopu od nás  zabezpečíme aj:

  • pomoc s výberom správnej online platby,
  • nasadenie splatátkového systému + kalkulačka splátok,
  • vzorové obchodné podmienky, reklamačný poriadok, podmienky ochrany osobných údajov podľa GDPR + ďalšie náležitosti,
  • množstvo užitočných funkcií už v základe,
  • školenie a technickú podporu aj po odovzdaní eshopu.

Eshop Vám vieme zhotoviť už od 1490€, viac info..

Kontaktujte nás na info@najreklama.sk alebo telefonicky 0902 749 763, bezplatne Vám poradíme ako začať.

Copyright © 2011 - 2021 NajReklama s.r.o. | ochrana osobných údajov