Napojenie eshopu na systém dodávateľa tovaru


import tovaru do eshopu

V tomto článku Vám priblížime možnosti automatizovaného prepojenia eshopu so systémom dodávateľa, ktoré bežne realizujeme pre našich klientov.

Import produktov do eshopu

Väčšina dodávateľov tovaru ponúka svojím partnerom tzv. produktový export/feed za pomoci ktorého si môžu naplniť eshop tovarom a priebežne sťahovať aktualizácie (cien, dostupnosti). Naplnenie eshopu samozrejme prebieha automaticky, bez potreby zdĺhavého prepisovania textov do eshopu.

Ak uvažujete nad vlastným eshopom, v ktorom budete mať stovky, prípadne tisícky produktov a začínate jednať s dodávateľom, určite sa ho opýtajte aj na to, či Vám vie poskytnúť produktový export. Štandardne býva vo formátoch .xml alebo .csv.

Ak sa jedná o jednorázové naplnenie eshopu, môže byť aj vo formáte .xls (teda bežnej excelovej tabuľky). Vieme spracovať aj náročnejšie prepojenia napr. za pomoci služby web service (SOAP a pod.).

Nestrácajte čas vkladaním produktov v do eshopu manuálne, objednajte si eshop u nás a tovar sa Vám bude vkladať a aktualizovať automaticky.

Napojenie Vám v závislosti na počte produktov ušetrí množstvo času, ktorý určite využijete aj efektívnejšie ako ručným vkladaním produktov.

Štandardné možnosti importu dát do eshopu:

  1. Úplný automat – do eshopu sa vkladajú všetky dáta v identickej kópii (vrátane kategórií) len s nastavenou maržou, bez nutnosti čokoľvek upravovať.
  2. Poloautomat – nové produkty sa vkladajú do eshopu ako vypnuté pre ďalšie spracovanie (preklad do SJ, nastavenie marže, zaradenie do kategórie).

Maržu vieme nastavovať na základe vopred definovaných kritérií automaticky, prípadne je možné maržu upravovať pri každom produkte samostatne. Ak dodávateľ zmení cenu produktu, pri aktualizácii sa zohľadní aj Vami nastavená marža.

Export objednávok z eshopu

Okrem importu produktov do eshopu môže Váš eshop so systémom dodávateľa komunikovať aj v opačnom smere, tj. pri automatizovanom zadávaní objednávok. Toto prepojenie je veľmi vhodné ak s dodávateľom spolupracujete na báze preposielania objednávok alebo dropshippingu.

V momente keď vo Vašom eshope niekto nakúpi, eshop objednávku automaticky zadá do systému dodávateľa na jej ďalšie spracovanie. Podobné prepojenie robíme v rámci napojenia na službu affilnet.sk. Vieme samozrejme nastaviť, aby sa do systému dodávateľa zadávali len Vami schválené objednávky.

Objednávky vieme exportovať aj prepravcovi (pre hromadné spracovanie a tlač štítkov na balíky), do Vášho účtovného softvéru alebo skladového hospodárstva (ak máte vlastný centralizovaný sklad napr. pre eshop + kamennú predajňu).

Všetky hore uvedené prepojenia vieme zrealizovať na mieru v rámci našich balíkov služieb, kompletná ponuka.

Radi Vám poskytneme bližšie informácie o možnostiach automatického importu produktov do eshopu, stačí nás kontaktovať.

Potrebujete automatizovaný eshop s napojením na dodávateľa tovaru?

Ku eshopu od nás  zabezpečíme aj:

  • automatický import produktov do eshopu, aktualizáciu už vložených produktov, nastavenie marží,
  • automatické zadávanie objednávok dodávateľovi,
  • vzorové obchodné podmienky, reklamačný poriadok, podmienky ochrany osobných údajov podľa GDPR + ďalšie náležitosti,
  • množstvo užitočných funkcií už v základe,
  • technickú podporu aj po odovzdaní.

Eshop Vám vieme zhotoviť už za 1990€, viac info..

Kontaktujte nás na info@najreklama.sk alebo telefonicky 0902 749 763, bezplatne Vám poradíme ako začať.

Copyright © 2011 - 2021 NajReklama s.r.o. | ochrana osobných údajov