Dropshipping, preposielanie objednávok


Dropshippingpreposielanie objednávok sú stále populárnejšie metódy predaja aj v slovenských eshopoch. Na rozdiel od bežného veľkoobchodného odberu tieto nové formy obchodovania uľahčujú celý predajný proces.

Preposielanie objednávok Vám umožňuje odbremeniť sa od všetkých povinností prevádzkovania eshopu, nakoľko ich za vás rieši materský eshop, teda eshop, ktorého tovar predávate. Od nákupu tovaru na sklad, skladovania, riešenia reklamácií až po balenie objednávok a ich expedíciu. Váš zákazník za objednaný tovar platí priamo Vášmu dodávateľovi. Vašou úlohou je len starať sa o propagáciu eshopu. Váš zisk tvoria provízie z predaja, ktoré Vám dodávateľ odvádza.

Dropshipping je forma bežného veľkoobchodného odberu, samozrejme s výhodami. Pri dropshippingu Vám odpadá nutnosť tovar skladovať, baliť zásielky a riešiť ich expedíciu. Tieto úlohy za Vás spraví Váš dodávateľ tovaru. Tovar nakupujete ako pri bežnom veľkoobchodnom odbere u Vášho dodávateľa. Zákazník za tovar platí priamo Vám. Vy si tovar objednáte u dodávateľa, no dodávateľ miesto toho aby tovar zaslal Vám na prebalenie, pošle ho rovno aj s Vašou adresou a dodacím listom Vášmu zákazníkovi, aby Vám skrátil dodacie lehoty. Váš zisk teda tvorí rovnako ako pri bežnom predaji marža, ktorú si sami zvolíte.

Rozdiely medzi preposielaním objednávok, dropshippingom a klasickým obchodným modelom sme Vám zhrnuli v tomto videu.

Ako nájsť dodávateľa tovaru pre dropshipping a preposielanie objednávok ?

Ak ešte nemáte dodávateľa tovaru pre Váš eshop za zmienku určite stojí portál www.AffilNET.sk, ktorý ponúka práve dropshippingových dodávateľov. Stačí si vybrať dodávateľa, poslať mu žiadosť o odoberanie jeho tovaru a následne jeho tovar môžete do svojho eshopu importovať lusknutím prsta. Prepojenie so systémom AffilNET samozrejme vieme zastrešiť maximálne automatizovane, nakoľko je systém AffilNET našim interným projektom, ktorý neustále zdokonaľujeme aby sme Vám uľahčili predaj.

Eshop s preposielaním objednávok je teda taký automat, ktorý je prepojený s materským eshopom a v princípe pre Vás slúži ako pasívny príjem. Samozrejme je nutné komunikovať so zákazníkmi a riešiť už spomínaný marketing. Váš zisk predstavuje provízia z predaja. Výška provízie záleží na dohode s daným dodávateľom a väčšinou sa pohybuje vo výške 5 – 30%.

Ako veľmi bude tento proces automatizovaný záleží od Vášho eshopového riešenia. Eshopové riešenia, ktoré sú optimalizované na preposielanie objednávok dokážu automaticky aktualizovať skladové zásoby podľa skladových zásob dodávateľa, taktiež dokážu nové objednávky automaticky odosielať dodávateľovi. Takéto eshopové riešenie za Vás teda rieši nutnosť manuálneho vkladania tovaru a taktieže aj manuálne kontaktovanie dodávateľa ohľadom každej novej objednávky.

dropshipping

Výborným riešením je aj rozšírenie Vášho aktuálneho sortimentu v eshope o sortiment od nového dodávateľa. V tomto prípade samozrejme je potrebné mať riešenie pre prípad ak si zákazník objedná kombináciu tovarov z viacerých skladov, teda vyššie náklady na poštovné.

Najčastejšie sa realizuje dropshipping práve v eshopoch s hodinkami a módou, možno aj preto, lebo je ich na trhu najviac a po tomto tovare je zároveň aj najväčší dopyt.

Potrebujete automatizovaný eshop, v ktorom sa budete starať iba o propagáciu?

Ku eshopu od nás  zabezpečíme aj:

  • hromadný import produktov od dodávateľa s automatickou aktualizáciou,
  • automatizované preposielanie objednávok dodávateľovi,
  • vzorové obchodné podmienky, reklamačný poriadok, podmienky ochrany osobných údajov podľa GDPR + ďalšie náležitosti
  • množstvo užitočných funkcií už v základe,
  • technickú podporu aj po odovzdaní.

Eshop Vám vieme zhotoviť už za 1990€, viac info..

Kontaktujte nás na info@najreklama.sk alebo telefonicky 0902 749 763, bezplatne Vám poradíme ako začať.

Copyright © 2011 - 2021 NajReklama s.r.o. | ochrana osobných údajov