Automatizácia rutinných procesov v eshope


automatizacia eshop

Ak vlastníte eshop s veľkým počtom objednávok denne bez lepšej automatizácie rutinných úkonov sa dlhodobo nezaobídete.

Ak preberáte tovar od dodávateľa, potrebné je tovar do eshopu prácne nahadzovať, prípadne aj držať aktuálne skladové zásoby. Ak máte aj kamennú predajňu s pokladňou, držať v eshope aktualizované skladové zásoby je o to zložitejšie.

Objednávky platené prevodom na účet je potrebné pravidelne kontrolovať a párovať s objednávkami v eshope.  Pri vybavovaní objednávky v horšom prípade ručne vypisovať adresu na obal, v lepšom prepisovať adresy do textového editora s následnou tlačou.

Ak fakturujete priamo cez eshop, potrebné je objednávky z eshopu dostať do účtovníctva.

Ak denne vybavujete 50 – 100 objednávok, ide o rutinné úlohy, pre ktoré je potrebné zamestnať extra človeka. Všetky tieto úkony vieme automatizovať v rámci našich eshopových riešení, ktoré ponúkame.

1. Import tovaru od dodávateľa + priebežná aktualizácia

import tovaru dodavatela

Import tovaru do eshopu dokážeme zabezpečiť prakticky z akéhokoľvek formátu. Ak Váš dodávateľ nemá pripravený žiaden digitálny formát, no má voľne dostupný eshop a máte súhlas pre prevzatie jeho tovaru do Vášho eshopu, dokážeme informácie o tovare dodávateľa „zozbierať“ aj priamo z jeho web stránky / eshopu.

Ak dodávateľ pravidelne aktualizuje svoj tovar, samozrejme bude sa rovnako aktualizovať aj tovar nahodený vo Vašom eshope plne automaticky bez Vášho zásahu. Dodávateľov, ktorí majú takto pripravený export tovaru nájdete v našom projekte www.affilnet.sk

2. Prepojenie eshopu s pokladňou a skladovou evidenciou

prepojenie s pokladnicou

V prípade, že predávate nielen cez eshop ale máte aj kamennú predajňu v ktorej samozrejme máte pokladnicu veľmi vhodné je prepojiť eshop, pokladnicu, prípadne aj Váš externý software pre evidenciu skladového hospodárstva.

Jednoducho povedané potrebujete docieliť aby eshop umožňoval predať len toľko tovaru, koľko máte momentálne reálne skladom, resp. pri vypredanom tovare zobrazoval správnu informáciu o dostupnosti tovaru.

ako zalozit eshop

3. Export objednávok do účtovníctva

prepojenie s uctovnictvom

Ak používate rozšírený účtovný software napr. od spoločnosti Kros, export Vám vieme zabezpečiť. Stačí aby Váš účtovný software dokázal pracovať s exportom objednávok v jednom z digitálnych formátov ako je napríklad XML export.

Šetríte čas účtovníka pri prácnom prepisovaní fakturačných údajov a v konečnom dôsledku aj Vaše financie.

4. Tlač lepiacich adresných štítkov

lepiace stitky eshop

Balenie tovaru Vám vieme uľahčiť pomerne jednoduchou tlačou lepiacich adresných štítkov. Lepiace štítky môžte štandardne tlačiť pomocou klasickej tlače na samolepiaci papier A4 s adresnými štítkami patričnej veľkosti. V eshope stačí označiť príslušné objednávky a Vaša bežná tlačiareň Vám po správnej kalibrácii štítky vytlačí.

Ak Vám takéto riešenie nestačí vieme Váš eshop prepojiť so špeciálnou termosublimačnou tlačiarňou. Takáto tlačiaren Vám umožní tlačiť lepiace štítky po jednotlivých kusoch (nie celá 4 naraz) a bez nutnosti tlačiareň kalibrovať. Tlač je pomerne kvalitná a v závislosti na type papiera aj odolná voči namáhaniu a vlhkosti.

Nastavenie v eshope je rovnako jednoduché, výsledkom takejto tlače sú však hotové už vyrezané lepiace štítky.

V prípade záujmu o tento typ tlače Vám samozrejme vieme dodať aj kompatibilnú tlačiareň. Cena za tlačiareň samotnú je cca 100€ + potrebné prepojenie na eshop.

 5. Párovanie zaplatených objednávok s bankovým účtom

parovanie platieb eshop
Ak Vaši zákazníci platia hlavne klasickým bankovým prevodom, potom je potrebné z Vašej strany pravidelne kontrolovať bankový účet a uhradeným objednávkam v eshope nastavovať stav „uhradená“, resp. podľa výpisu z bankového účtu rovno objednávky vybavovať.

Opäť ide o vec, ktorú vieme v dobrej miere automatizovať. Stačí ak Vaša banka umožňuje exportovať pohyby na účte v digitálnom formáte. Následne tomuto formátu prispôsobíme technické prepojenie na Váš eshop. Vo finále to bude znamenať, že akonáhle sa na Vašom účte objaví platba, ktorej variabilný symbol bude odpovedať variabilnému symbolu uvedenému v objednávke (najčastejšie číslo objednávky) eshop automaticky za Vás nastaví stav tejto objednávky „platba prijatá„, o čom môžete byť Vy aj Váš zákazník informovaní.

Správcovi eshopu teda odpadne nutnosť kontrolovať obraty na účte. Obzvlášť užitočné v prípade, že Váš eshop obsluhuje brigádnik a Vy mu nechcete dať prístup k Vášmu firemnému účtu.

Jednoduchšie riešenie je samozrejme implementácia jednej z mnohých online platobných brán. Ideálne je však zákazníkom ponúknuť všetky platobné možnosti.

ako zalozit eshop

V prípade, že vlastníte eshopové riešenie, ktoré hore uvedené veci neumožňuje, neváhajte sa na nás obrátiť radi Vám pripravíme cenovú ponuku na zhotovenie nového plne automatizovaného eshopu.

 

Copyright © 2011 - 2021 NajReklama s.r.o. | ochrana osobných údajov