Ako vybrať správny názov domény


Pri vytváraní webovej stránky je pre mnohých rébusom ako vybrať správny názov domény. V tomto článku si popíšeme 9 najdôležitejších vecí, ktoré Vám pomôžu pri výbere správnej domény.

Názov domény

  1. 5 kľúčových slov –  Ak začínate s vytváraním názvu domény premýšlajte akých 5 slov definuje oblasť, kde podnikáte.  Ak je Vašou oblasťou napr.  cestovanie, Vaše kľúčové slová budú : dovolenka, zájazd, letná dovolenka, dovolenka pri mori…
  1. Urobte Vašu doménu unikátnou – Mať podobnú doménu  ako má populárna webová stránka vo Vašej oblasti je začiatok konca. Nepoužívajte chybnú verziu domény, ktorá už existuje. Napr. Flickr nevlastní doménu flicker.com a tým strácajú potencionálnych návštevníkov svojej webovej stránky.
  1. Uľahčite písanie –  Zvolte si jednoduchý názov domény, ktorý sa ľahko vyslovuje, vyhnite sa komplikovaným slovám, zdvojeným písmenám.
  1. Spravte ju jednoduchú na zapamätanie – Nechcete byť spoločnosťou, ktorej názov webovej stránky si nikto nezapamätá. Ak si ľudia zapamätajú názov Vašej webovej stránky radi to povedia svojim priateľom a známym.
  1. Názov Vašej domény zvolte čo najkratší – Krátke mená sú jednoduché a ľahko zapamätateľné.
  1. Objasnite očakávania zákazníkov – Ak niekto počuje o Vašej doméne, hneď mu musí byť jasné aký obsah nájde na Vašej stránke.  Preto máme radi stránky ako sport.sk, dovolenky.sk, relax.sk
  1. Nepoužívajte pomlčky a čísla – Vyhnite sa číslam a pomlčkám je to mätúce a zavádzajúce.
  1. Vyhnite sa pravopisným chybám –  Toto nie je ťažké pravidlo, ale dôležité.
  1. Pohrajte sa s názvom Vašej domény –  Použitie unikátnych slov je skvelá cesta k vybudovaniu hodnotnej domény.  Značka je viac ako kombinácia slov.  Napr. Cestakmoru.sk, topankyabotasky.sk,  názov takejto domény je hodnotnejší ako yelp.sk

Súčasťou služieb, ktoré ponúkame je aj poradenstvo ohľadom domény. Ak si vyberiete jednu z našich služieb s výberom správneho názvu domény Vám radi pomôžeme.

 

Copyright © 2011 - 2021 NajReklama s.r.o. | ochrana osobných údajov